بیمه ایران2
تضمین کیفیت کالا توسط بیمه ایران
ضد باکتری، قارچ و کپک
ضد باکتری، قارچ و کپک
جذب و افت انتقال صوت
جذب و افت انتقال صوت
عدم انتشار گازهای سمی
عدم انتشار گازهای سمی
اجرای تخصصی2
اجرای فنی و تخصصی

عایق صدای کوبه ای

یکی از مشکلات رایج در جوامع امروز و به خصوص در زندگی آپارتمان ‌نشینی آلودگی صوتی است. امروزه از عایق صوتی، نه تنها در بخش‌های صنعتی، بلکه در بخش های اداری و مسکونی نیز استفاده می شود. متاسفانه در کشور ما بسیاری از پروژه های ساختمانی جهت کاهش هزینه های ساخت و ساز و دستیابی به سود بیشتر فاقد عایق صوتی و استانداردهای صدا بوده و در نتیجه موجب اختلال در آرامش ساکنین آن شده است. این در حالی است که کشورهای توسعه یافته به طور جدی به این مسئله پرداخته اند. در مبحث هجدهم مقررات ملی ساختمان نیز به این مهم اشاره شده است.ویژگی های محصول عایق صدای کوبه ای

برخی از مهمترین ویژگی های محصول به شرح زیر است:

  • جذب و افت انتقال صوت کوبه ای
  • کند سوزی آتش
  • ضخامت مناسب
  • انعطاف پذیری
  • نصب آسان
  • قابلیت برش به شکل دلخواه
  • عدم انتشار گازهای سمی
  • ضد قارچ و باکتری
عایق-صدای-کوبه-ای-(4)

عایق صدای کف ساختمان

عایق-صدای-کوبه-ای-(1)

عایق صدای کف ساختمان

مکانیزم های انتقال صوت در ساختمان به دو دسته تقسیم می شوند:

انتقال صدای هوابرد (Airborne Sound) صدای هوا برد از طریق هوا انتقال پیدا می‌کند مانند سروصدای خودروهای درون خیابان، تجهیزات مکانیکی، سیستم های تهویه، سیستم سینمای خانگی همسایه مجاور، کانال‌های تهویه، پنجره و درب ساختمان.
 
انتقال صدای کوبه ای (Impact Noise) صدای کوبه ای از طریق ضربه روی کف ساختمان و یا به ارتعاش در آوردن دیوارهای ساختمان مشخص می شود. مانند چکش زدن یا راه رفتن روی کف.
 

تحقیقات انجام شده نشان می ‌دهد که حدود 33% از افرادی که در معرض آلودگی صوتی محیط های مسکونی هستند، در معرض استرس و اختلال خواب می باشند. 10% کل این افراد، ممکن است دچار اختلالات دائمی و مادام العمر شوند. در انگلستان، 1.8 میلیون نفر از داشتن همسایه شلوغ و پرسرو صدا شکایت کرده اند که نزدیک به 7% آنها دچار اختلالات دائمی شده اند. لذا شرکت رامان فیدار سازه مطابق با استانداردهای اروپایی و ملی اقدام به ارائه عایق صوتی کوبه ای با کیفیت بالا جهت بالا بردن آرامش و آسایش همگان در ساختمان ها نموده است.

تماس با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. 02186194524