آیا سوالی دارید؟

_

لطفا ابتدا پاسخ های قبلی را مطالعه کنید، در صورتی که پاسخ مورد نظر خود را نیافتید، سوال خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع زمان پاسخ دهیم.

سوالات عمومی

حداکثر ضخامت اجرایی لایه ایزولتکو چقدر است؟

اجرای لایه اندود ایزولتکو تا ضخامت 12 سانتی متر امکان پذیر است. جهت ایجاد چسبندگی و کیفیت در هر لایه پاشش ضخامت 5/1 سانتی متر در روی سطح اجرا خواهد شد. لایه بعدی پس از سپری شدن 4 ساعت روی لایه قبل قابل پاشش است.

مونوکپ قابلیت پمپ شدن دارد ؟ چه نوع‌‌پمپی؟

لایه رویه مونوکپ همانند نرمه سیمان و با ماله مخصوص رویه کاری بر روی سطح اجرا شده و نیازی به پمپ ندارد. امکان اجرای انواع سطوح دکوراتیو مانند برفکی، تگری و ... با رویه مونوکپ وجود دارد.

نحوه اجرا فقط باید از طریق پاشش دستگاهی باشد یا مانند رومالین می تواند با دست مالیده شود؟ آیا امکان تولید اندود کارپذیر بالا که امکان اجرای دستی وجود دارد هست؟

عملیات پوشش با استفاده از دستگاه پاشش با کیفیت بهتری صورت می‌پذیرد، اما در ساختمانهای کوچک که امکان انتقال پمپ به محل اجرا وجود ندارد می توان از محصول + و easy ایزولتکو که مناسب اجرای دستی طراحی و تولید شده است استفاده نمود.

آیا برای اجرا فقط باید از پیمانکاران متخصص آموزش دیده شرکت استفاده نمود یا مجریان نمای ماسه سیمان می توانند؟

اجرای اندود عایق ایزولتکو توسط پمپ پاشش مخصوص پیمانکاری صورت می‌پذیرد و تفاوت چندانی با عملیات اندودکاری ندرد اما با توجه به متفاوت بودن ویژگی اندود ایزولتکو با اندود سیمانی لازم است تیم اچرایی آشنایی کافی با مشخصات محصول و روش های اجرایی آن را داشته باشند.

سوالات تخصصی

آیا فقط برای ساختمان های در حال احداث می توان استفاده نمود یا ساختمانهای در حال بهره ‌برداری هم کاربرد دارد؟ آیا باید دستگاه آورد یا خیر؟

در مورد ساختمان‌های اجرا شده هم می‌توان با استفاده از پاشش اندود ایزولتکو از داخل، پوسته خارجی ساختمان را عایق نمود. در این روش لازم است تا کروم‌بندی روی دیوار اجرا شده و فاصله بین کروم‌ها با اندود ایزولتکو پر شوند. جهت تسطیح نهایی سطح ایزولتکو می‌بایست آن را با استفاده از گچ رویه و یا رویه نرمه سیمانی پوشش نمود.

اجرای ایزولتکو با چه ضخامتی بر روی دیوار جهت عایقسازی حرارتی مناسب است؟

میزان مقاومت حرارتی پوسته‌های یک ساختان به عوامل متعددی مانند اهمیت کاربری ساختمان، موقعیت اقلیم قرارگیری پروژه و منقطع یا پیوسته بودن سرویس‌دهی ساختمان و ... بستگی دارد که طراح ساختمان می‌بایست بوسیله یکی از روش‌های تجویزی و یا کارکردی طبق مبحث 19 مقررات ملی ساختمان مقاومت حرارتی را مشخص نماید.
با توجه به مقاومت حرارتی عناصر و جزئیات پوسته خارجی شامل کف یا دیوار اجرا شده ما به التفاوت مقاومت به دست آمده از مقاومت لازم در الزامات مبحث 19 محاسبه شده و در ضریب هدایت حرارتی ایزولتکو یا ایزولکپ ضرب خواهد شد که ضخامت لایه مورد نیاز برای تکمیل عایق‌کاری بدست می‌آید.

چسبندگی محصول ایزولتکو به دیوارهای آجری، سفالی و بلوک سیمانی چگونه است؟

به دلیل استفاده از انواع مواد پلیمری در این نوع اندود پایه سیمانی مقدار چسبندگی آن با انوع دیوارهای ذکر شده در رده بسیار عالی ارزیابی می شود. اما همانند کلیه روش‌های پاشش توصیه می‌شود تا جهت جلوگیری از جذب آب اندود در زمان اجرا توسط دیوار، عملیات نم‌پاشی دو ساعت قبل از اجرای اندود صورت پذیرد.

چسبندگی محصول ایزولتکو به کناف چگونه است؟

چسبندگی اندود ایزولتکو با دیوار گچ برگ به نوع کاغذ به کار رفته بر روی گچ برگ وابستگی دارد و توصیه می‌شود قبل از اجرای این اندود بر روی سطح گچ‌برگ، از پوشش رزین‌های مخصوص که باندینگ بین اندود و سطح دیوار را افزایش می‌دهد استفاده شود.

از ما بپرسید


    با عضویت در خبرنامه رامان فیدار سازه، از آخرین اخبار این مجموعه مطلع شوید.

    خبرنامه رامان فیدار سازه