پرده ضد حریق و دود

5 - 5

امتیاز

پرده ضد حریق و دود به سیستمی اطلاق می شود که از گسترش آتش در ساختمان و خطرات ناشی از آن مانند جریان گرما، دود، گاز مونواکسیدکربن، گاز دی اکسیدکربن و … جلوگیری می‌کند.

پرده‌های مقاوم در برابر حریق و دود رامان فیدار سازه، جزو جدیدترین سیستم‌های هوشمند می‌باشد و به گونه‌ای طراحی شده است که تا 120 دقیقه در برابر آتش مقاوم بوده و با مهار آتش در محل انتشار، فرصت کافی جهت تخلیه ساختمان و اطفای حریق برای جلوگیری از خطرات و خسارات احتمالی بیشتر را فراهم می‌کند. 

پرده مقاوم در برابر حریق، به سیستم اعلام و اطفای حریق متصل بوده و در هنگام وقوع حادثه سیستم به صورت اتوماتیک و گرانشی عمل کرده و مانع و حفاظی موقت در برابر گسترش آتش و دود می گردد.  

پرده ضد حریق متشکل از غلتک، پارچه مخصوص مقاوم در برابر حریق، موتور، گایدهای بازشونده در کناره های پرده می‌باشد که در یک محفظه فولادی گالوانیزه قرار گرفته است و به صورت کاملا خودکار در هنگام فعال شدن سیستم اعلان حریق حتی در صورت قطع برق به روش گرانشی و ثقلی پایین می‌آید.

سیستم شامل موتور، گیربکس دوار (سیاره ای) و سیستم های کنترل با یک ریزپردازنده می باشد. ریزپردازنده موقعیت سیستم را در هنگام جمع شدن کنترل می‌کند و به طور مستقل سرعت بسته شدن را تا حداکثر 0.15 متر بر ثانیه (6 اینچ در ثانیه) تنظیم می‌کند.

همچنین این محفظه مجهز به براکت‌های تقویت شده ویژه است که در دماهای بالا یکپارچگی سیستم را حفظ می‌کنند. 

گواهینامه مرکز تحقیقات راه مسکن شهرسازی

اجرای نامرئی و تو کار

سهولت نصب

حفظ فضای معماری

اجرا حتی پس از اتمام پروژه

پروژه های اجرا شده

پرده ضد حریق

پرده ضد دود

پرده ضد حریق

پرده ضد دود

اجزای پرده ضد حریق و دود

1- باکس فلزی تقویت شده از جنس گالوانیزه در 2 مدل استاندارد دبل رولر

2- موتور از نوع dc tubular motor       

3- غلتک

4-  نگهدارنده و ترمز رولر

5- نگهدارنده اضطراری رولر

6- پرده مقاوم در برابر حریق 

7- گایدهای راهنمای بازشونده کناری پرده

8- وزنه‌های تعلیق

یکی از اجزای سیستم پرده ضد حریق و دود ، پارچه آن است. این پارچه ها برای مقاومت در برابر آتش تا دمای oC 1100 طراحی شده اند. پرده ضدحریق شرکت رامان فیدار سازه طبق استاندارد، دارای تسـت مقاومت در برابر آتـش تا 120 دقیقه از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی میباشد. دوخت پارچه ضدحریق توسط نخهای مخصوص با استاندارد انجام میشود که این نخها دارای مقاومت مشابه با نوع پارچه می باشد.

پرده مقاوم در برابر حریق و دود

پروژه های اجرا شده

مشاوره رایگان جهت راهنمایی شما

کارشناسان رامان فیدار سازه، آماده ارائه خدمات مشاوره و معرفی متریال های ساختمانی شما هستند.

گواهینامه های دریافتی ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

سوالات متداول پرده ضد حریق و دود

1

پرده ضد حریق سری جدید سیستم های ایمنی در برابر دود و آتش است که میتواند شرایط را برای تخلیه ضروری افراد در ساختمان را فراهم کند.