بررسی محصولات کارخانه رامان فیدار سازه در سال 1398 

 

شرکت رامان فیدار سازه با بیش از 20 سال تجربه و دانش فنی مدیران و پرسنل متخصص در زمینه پوشش‌ های تخصصی ساختمانی از جمله پوشش‌ های مقاوم در برابر آتش، نماینده انحصاری تولید و فروش محصولات ساختمانی شرکت ادیلتکو ایتالیا در ایران می‌باشد.

 

شرکت اروپایی/ بين‌المللی ادیلتکو با نزدیک به نیم قرن تجربه در زمينه تحقيق و توليد انواع پوشش‌ ها و عایق‌های ساختمانی، به عنوان یکی از بزرگ‌ترين و مشهورترين شرکت‌های اروپایی در اين زمينه در پنج قاره دنيا فعال بوده و با دارا بودن بيش از 50 نماینده فروش،15 توزیع‌کننده و 10 کارخانه در سراسر دنيا ارائه خدمات می‌کند.

شرکت بین المللی ادیلتکو از سال 1981 میلادی شروع به فعالیت نموده و دارای خط تولید محصولات به شرح اقلام ذیل است:

 

محصولات و خدمات این شرکت عمدتا جهت مقاوم سازی سازه ها در برابر پوشش‌ های مقاوم در برابر آتش و بهینه سازی مصرف انرژی در تأسيسات صنعتی، ساختمان‌های اداری – تجاری و مسکونی، سالن‌های همايش، مراکز آموزشی، ورزشگاه‌ها و … بکار برده می شوند.

 

به علت فعاليت در سراسر دنيا محصولات تولیدی این مجموعه دارای استانداردهای جهانی

از جمله ETA و BS  و همچنین دیگر گواهی نامه های بين‌المللی معتبر می باشند. پروژه های

متعدد ساختمانی در سراسر دنیا از جمله در ایران با محصولات این شرکت بهینه سازی شده اند.

 

فعاليت و همکاری شرکت رامان فیدار سازه با اين شرکت در ايران از سال 1395‌ آغاز گرديده و

خط تولید محصولات در ایران از سال 1398 به بهره برداری رسیده است. تولیدات رامان فیدار سازه

علاوه بر تاییدیه ها و گواهی نامه های بین المللی فنی و سلامت محصول؛ موفق به دریافت

گواهی نامه فنی از سازمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شده‌اند.

 

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تولیدات رامان فیدار سازه و قیمت محصولات، با ما در تماس باشید.

 

تولیدات رامان فیدار سازه به شرح ذیل طبقه‌ بندی و معرفی می‌گردد:

 • پوشش مقاوم در برابر آتش سازه‌های فلزی ( پروترم لایت
 • عایق‌های حرارتی، رطوبتی و صوتی دیوار، سقف و کف ساختمان ( ایزولتکو )
 • عایق‌های صوتی کوبه ای ( پیانو زیرو )
 • سبک دانه‌های پلیمری (پلیترم بلو )

محصولات مدرن ساختمانی ارائه شده توسط شرکت رامان فیدار سازه می توانند بخش های مختلف ساختمان را در برابر آتش محافظت نمایند؛ از هدر رفت انرژی ساختمان‌ها در فصل‌های سرد و گرم جلوگیری کنند، انتقال صوت از دیوارها و طبقات ساختمان را به حداقل برسانند و از انتقال ضربه و کوبش مابین سقف‌های طبقات آپارتمان‌ها و مجموعه‌های بلندمرتبه جلوگیری بعمل آورند.

مجموعه تولیدی رامان فیدار سازه امید دارد تا با ارائه این مجموعه محصولات؛ روش‌های ایمن تر و کارآمدتری را به مصرف کنندگان  در صنعت ساختمان معرفی نموده و گامی موثر در صنعت ساختمان کشور بردارد.

در ادامه به اختصار به موارد استفاده و مزیت‌های محصولات نامبرده اشاره می‌گردد:

پوشش مقاوم در برابر آتش سازه های فلزی پروترم لایت (Protherm Light)

بر اساس نمودار استاندارد آتش (دما – زمان)، در حريق‌های سلولزی (آتش‌سوزي های ساختمانی با بار سوختنی غیر هیدروکربنی) درجه حرارت پس از حدود 10 دقيقه به بيش از 550 درجه سانتیگراد می رسد و تا 1100 درجه سانتی‌گراد بالا می رود.

 

در چنين شرايطی سازه مقاومت خود را از دست داده و تحت بار زياد، سازه ساختمان شروع به تغییر شکل و در نهایت ريزش  می کند. لذا در صورت مقاوم‌سازی سازه‌ها با استفاده از پوشش‌ ضد حریق ، زمان لازم برای اطفاء آتش و درنتیجه پايدار ماندن ساختمان در هنگام آتش‌سوزی فراهم می گردد.

 

این پوشش ‌ها بصورت مواد آماده، در بسته‌بندی‌های 18 کیلویی در کارخانه رامان فیدار سازه تولید و درهنگام اجرا تنها می‌بایست با آب مخلوط شده و توسط پمپ‌های پاشش بر روی سطح سازه پاشش گردند.

 

مواد مقاوم در برابر آتش پاشش داده شده بر روی سطوح سازه، بر اساس ضخامت محاسبه شده، می‌توانند سازه مورد نظر را برای مدت زمان مورد نیاز در برابر آتش مقاوم‌سازی نمایند.

 • محصول پروترم لایت دارای گواهی‌نامه استاندارد فنی، کیفیت و مشخصات کارکردی از مراکز بین المللی همچون CSI (ایتالیا و فرانسه)، TECNALIA (اسپانیا) ETA ( اروپا) می‌باشد.
 • گواهینامه سلامت محصول و سازگاری محصول با محیط زیست، عدم ایجاد اثر مخرب زیست محیطی و عدم تاثیر بر سلامت انسان ازدیگر مزایای اصلی پروترم لایت است.
 • در ایران نیز سازمان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی پس از تایید فنی و صدور گواهی نامه فنی کالا محصول پروترم لایت را جهت استفاده در پروژه‌های ساختمانی و صنعتی به لیست سازمان آتش‌نشانی معرفی نموده است.

 

پروترم لایت محصولی سلامت‌ محور بوده که از مخلوط سیمان و دانه ‌های بسیار سبک به نام  پلیترم، به عنوان مواد تشکیل دهنده اصلی تهیه شده است.این دانه ‌های بسیار سبک طی یک فرآیند صنعتی در ابعاد و اندازه مشخص تولید می‌شوند. به همین دلیل کیفیت آنها همواره در پروسه تولید مورد بررسی و کنترل کیفیت قرار می‌گیرد.

 

این در حالی است که عموم تولیدات مواد مقاوم در برابر آتش که بر پایه مواد معدنی مانند ورمیوکولیت و پرلیت قرار دارند؛ به دلیل استخراج مواد اولیه اصلی از معادن، همواره با تغییر در ساختار رگه ‌های معدن، دستخوش تغییر می‌شوند که بعضا موجب تولید محصولی با مشخصات فنی متغیر می‌گردد و این امر در کیفیت نهایی محصول تاثیرات منفی بسیاری دارد.

 

مزایای پوشش مقاوم به حریق پروترم لایت را می‌توان به اختصار به شرح ذیل بیان نمود:

 • گواهینامه‌های معتبر ملی و بین‌المللی
 • سازگار با محیط‌ زیست و عاری ازخطر سلامتی برای انسان
 • سابقه تولید و مصرف بیش از 40 سال در اروپا و سراسر دنیا
 • وزن مخصوص (چگالی) بسیار پایین

از نظر هزینه این عملیات باید گفت قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی نسبت به کیفیت متریال و نوع مواد اولیه بکار رفته می تواند بسیار متفاوت باشد اما بطور کلی عوامل اصلی تعیین کننده قیمت پوشش ضد حریق اسکلت فلزی به چگالی مواد و کیفیت مواد تشکیل دهنده آنها بستگی دارد. قیمت پوشش های ضد حریق اسکلت فلزی بز اساس متر مربع سطح پاشش بر روی سازه محاسبه می گردد و هزینه تهیه و اجرای پوشش های ضد حریق معمولا در حدود هزینه ساخت و اجرای اسکلت فلزی یک ساختمان قرار می گیرد.

 

نحوه اجرای پوشش ضد حریق برای مواد مشابه تقریبا بطور یکسان بوده و همگی بصورت پاشش توسط پمپ های مخصوص ملات پاش بر روی سطح سازه انجام می پذیرد.  نحوه اجرای پوشش های ضد حریق بسته به نوع مواد اولیه ممکن است با سرعت های متفاوت صورت پذیرد. میزان چسبندگی مواد به سطح و سرعت خشک شدن مواد در نحوه اجرای پوشش ضد خریق می تواند بسیار موثر باشد. همچنین آزمایشگاه پوشش مقاوم در برابر حریق شرکت نیز به صورت مکرر اقدام به بررسی آزمایش کیفی محصولات شرکت می کند. 

 

عایق حرارتی و رطوبتی ایزولتکو (Isolteco)

محصول عایق حرارتی و رطوبتی شرکت رامان فیدار سازه با نام تجاری «ایزولتکو»، از دیگر محصولات تولیدی کارخانه رامان فیدار سازه است که در سه تیپ با دانسیته‌های ۱۱۰، ۱۵۰ و ۲۳۰ به بازار عرضه می‌شود.این محصول به ‌صورت ملات پاششی، اجرا و دیواره، سقف و کف ساختمان‌ها با کمک آن عایق‌سازی می‌شوند.

از مزایای محصول عایق حرارتی و رطوبتی ایزولتکو می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • عایق حرارتی و رطوبتی ایزولاسیون یکپارچه به روش پاششی
 • عدم ایجاد پل حرارتی در سطوح گسترده
 • ضخامت اجرای کم و وزن مخصوص بسیار پایین
 • سرعت اجرای بالا
 • مقاوم در مقابل رطوبت و عدم تشکیل کپک و قارچ
 • عایق حرارتی و رطوبتی مقاوم در برابر آتش

 

پلیترم بلو (Politherm Blu)

محصول پلیترم بلو این محصول نوعی ریزدانه‌ بسیار سبک است که طی چند مرحله در دستگاه‌های پخت صنعتی

فرآوری شده و بعمل می‌آید. این ریزدانه ‌های سبک ازجمله مواد اصلی سیمان سبک بوده و در

مصالح ساختمانی نوین از جمله محصولات تولیدی شرکت رامان فیدار سازه کاربرد فراوان دارند.

از ویژگی‌های منحصربه فرد این ریزدانه‌ها؛ عدم امکان آتش‌پذیزی و سازگاری کامل با محیط

زیست را می‌توان نام برد. محصولات ساختمانی نامبرده بالاخص پوشش ‌های مقاوم در برابر

آتش و عایق‌های حرارتی در بیش از ده‌ها پروژه، در داخل کشور با موفقیت بکار برده شده‌اند.

این مجموعه امید دارد تا با معرفی هر چه بهتر محصولات و توانمندی‌های موجود گامی موثر

هر چند کوچک در صنعت ساختمانی کشور بردارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *